Turpmāk ''futbola vārtu'' ideju izpētija ,pilnveidoja un monopolizēja britu ''QinetiQ'' kompānija. 2013 gada decembrī ASV filiāle ''QinetiQ North America'' nāca klajā ar paziņojumu par 18,5 miljonu.$* vērtu 7500 ''Q-net'' aplikācijas koplektu piegādi ASV armijai. ''Q-net'' sniegtās priekšrocības : resursos mazietilpīga tātad lēta. Salīdzinājumā ar ''griezēj restu'' sistēmu tā ir par 50 līdz 60% vieglāka ,tātad svara ,gabarītu un degvielas ekonomija.
Kompaktums un mazais svars ļauj to izvērst bruņtehnikas jumta aizsardzībai, svarīgs elements karadarbībai apbūvētā vidē. Neitralizācijas procesu pretstats : ''griezēj restes'' gadijumā raidītā granāta sadursmē tiek fiziski griezta ,bremzēta un mainīts tās leņķis. Q-net gadijumā tiek panākta granātas detonācija pirms tās saskarsmes. Priekšlaicīgu garnātas detonāciju izraisa tīklā ietvertie ''mini elementu'' specifika. Burts Q(kju) ir sinonīms intelektam, gudrs/vieds tātad atspoguļo pilnībā ietverto ideju. Rezultāts tiek panākts ar mazāku pretdarbības spēku ,svaru ,laiku un izmantojamiem resursiem. ASV palīdz Francijai aprīkot Mali misijā iesaistīto bruņtehniku ar pret-RPG tīkla sistēmu. Sistēmas efektivitāte sagalbājas pret noteikta svara un ātruma RPG granātām*.
18,5milj.$*-maza nauda, bet kāds efekta apjoms...
noteikta svara un ātruma granātām*- lielāks svars un ātrums izraisa kavēšanos. RPG-klases granātas no 117m/s līdz 170m/s.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru