Sekotāji

piektdiena, 2015. gada 24. aprīlis

Radioelektroniskā cīņa-II.

Spriežot pēc publikācijām, Krievijas Bs ir pievērsušies radioelektroniskās pretdarbības mācībām.
Krievijas Bs modernizācijas programā liels uzsvars tiek likts uz REP* sistēmām. To mērķnozīme pārklāj pilnu pretdarbības spektru.  Praktiskam karalauka taktiskam līmenim, paredz vienību aizsardzību no artilērijas raidīto lādīņiem, aviācijas bumbu un raķešu munīcijas.

                                                     REP ''Rtutj''/Dzīvsudrabs/

 Pretdarbību pretinieka taktiskā ,operatīvi-taktiskā,stratēģiskā līmeņa sakaru-vadības līnijas, Pretdarbība aviācijas kosmiskās radiolokācijas izlūkošanas. vadības un navigācijas sistēmām. Krievijas demonstrētie risinājumi ir vērtējami kritiski ,bet nenoliedzami ir pietiekami efektīvi lai kavētu vai degradētu precīzās munīcijas pielietojuma efektu.  Krievijai saprotot ka finansiāli un ekonomiski pilna spektra pretdarbība ASV nau iespējama Tai tradicionāli attīstot selektīvu asimetrisku ieroču  programas.Viens no šādiem radītiem ''ekosistēmu tandēmiem'' ir REP un ZRS*.

                                                    Krasuha-4

Mērķis , spēku pretstatos REP sistēmām ir jabloķē vai jadegradē līdz pieņemamam līmenim aviācijas lētā gala signālnavigācijas triecienieroči. Sauzemes REP viens no galveniem uzdevumiem pretinieka  SAR izlūk pavadoņu tehnsikā bloķēša. Iemesls ,to iegūtie SAR izlūkdari  kalpo datu atjaunošanai spārnotām raķetēm lai satriektu laikā jūtīgus ,mobilus objektus.Tehniskās nianses diktē nepieciešamību izvērst atbilstošas REP sistēmas kuras atrodas tāldarbības ZRS S-350/400/500 aizsegā. Krievijai kā kosmosa lielvalstij veidojamā ''tandēma ekosistēma'' ietver arī kosmisko ''mazcenas'' elementu . Kosmiskā ''kontūra'' aktivizēšana nodrošina pilnīgu varbūtējā pretinieka atslēgšanu no signālnavigācijas-atbalsta punkta kā arī daļēji degradējot kosmisko datu apmaiņas elementu. Skaidrs ir viens, lielā uzmanība ko Krievijas velta REP sistēmu attīstīšanai ir vērsta uz  pretinieka bezkodola spēka iebiedēšanu. Krievijas panākumus REP dabu jomā atspoguļo ASV ,Eiropā izvērsto spēku pavēlnieks, ģenerāļa Federika Bena Hodža pustais, ASV nevēlas vienlīdzīgu sadursmi, bet tikai apsalūtu ieroču(iespēju) pārākumu pār pretinieku. Spriežot pēc teiktā, Krievijas darbi REP jomā ir radijuši pietiekami nopietnu apdraudējumu ....!  Kādi tad varētu būt draudu tēli ,redzamie un neredzamie.... ?

ZRS*-ZenītRaķešu Sistēma.
REP*- RadioElektroniskā Pretdarbība /CĪŅA.  

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana