Sekotāji

piektdiena, 2014. gada 25. aprīlis

Ukraina ,antiterora kurjozi.

Ukraina Bs uzsāk antiteroristisko operāciju austrumukrainā. Raksturojošie elementi : militāri slikts plānojums,spēku sadrumstalotība, resursu trūkums un valsts vadības neizlēmība. Izmaiņas separātistu nometnē, Krimas pussalas laikā izteiktā kritika par uzkrītošo formas dizaina un krāsu paletes līdzību ar Krievijas Bs ir sasniegusi adresātu ! Sākot ar Kromatorsku un Slovjansku separātistu spēku rindās vērojama formas piegriezuma un krāsu paletes pārmaiņas. Neformālo bruņoto grupu personālsastāva kodolu veido specdienastu un ar armijas pieredzi Krievijai lojālas civilpersonas.

                                           Neformālās bruņotās grupas.(NBG)            

Ukrainas trieciensmailē atrodas skaitā neliela IeM pretterorisma grupa ''Alfa'' un Bs airomobilā daļa. Kromatorskas un Slovjanskas piemēros redzam ka teritorijas uguns atbrīvošanai neseko turpmākās darbības tās kontrolei. Ar to domājot pilsētā ''likuma un kārtības'' nodibināšanai ievedot brigādes lieluma daļu un veicot personu filtrācijas procedūru. Procedūrai nepieciešams lai likuma un kārtības atjaunošanas operācijas aptverto teritoriju reglamentētu ārkārtas stāvokļa likums. Šai sakarā var mācīties no Lielbritānijas  ilggadējās pieredzes Z-Īrijā. Nesaskaņotība darbībās norāda uz atbilstošu spēka apjomu un speciālās tehnikas trūkumu IeM un Bs. Tam kalpojot par separātistu kaujinieku veicinošu faktoru to destruktīvo darbību turpināšanai. Neformālām bruņotām grupām pārgrupējoties un izvēršot lokāliem kariem populāro ''sit un bēdz'' taktiku. Kā norāda ziņu aģentūras tas nes augļus.Pēc veiksmīgi realizētas airomobilās operācijas Ukrainas Bs līdervienības atguva Kromatorskas lidlauku. Izveidojot placdarmu atbalstspēku saņemšanai. Laika intervāls starp līdervienību un atbalstspēku ierašanos ir pārāk liels un turpinājumā rada problēmas. Separātistu snaipera raidijumam iznīcinot vispārējās nozīmes helikopteru Mi-8. Tehniski ,vai minētais fakts ir paties ? Paziņojumā  nau norādīts iznīcinātā helikoptera modelis ,vispārējās nozīmes Mi-8 vai triecienhelikopters Mi-24 ? Airomobilā desanta transportam izmantoja vispārējās nozīmes Mi-8 tad ar lielu varbūtību varam apgalvot ka tas pieder minētam modelim. Jaņem vērā apstākli ka helikopteri atrodas naidīgas teritorijas ielenkumā un degvielas uzpilde airadromā ir mazticama. Helikopteru Mi-8/24 degvielas bākas nau aprīkotas ar poliuretāna pildijumu degvielas-gaisa maisijuma apsorbēšanai un pēc desant reidoperācijas ir nepilnas. Iespējamība ka izmantojot SVD standarta 7,62x54 trasiera munīciju radītu aviotehnikas ugunsgrēku pastāv. Māk ticams  ka ugunsgrāku izsauca atsevišķi ņemts 7,62mm lodes raidijums.Apšaubāms ir apgalvojums ka raidijums būtu veikts no 12,7mm Krievijas Bs jaunākā parauga ''Vihlop'' snaiperieroča. Realitātē helikoptera iznīcināšana notika no aptuveni 200m distances ar apritē esošu bruņojuma elementu, zemstobra 30mm granātmetēja palīdzību*.Tas norāda uz organizātorisko nepilnību . Netiek veikta perimetra apsardze un inženierkonstrukciju, sedzēj šķēršļu lauka izveide avangarda atbalstpunktā. Rezultātā tiek zaudēta tehnika.

zemstobra 30mm granātmetēja palīdzību*-kā izrādijās vēlāk, pielietots apritē izplatīts ,vienkārš un lēts RPG-18/22''Muha'' (200m)                                               

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana